Minimay Interiors kurucusu İç Mimar Aysın Şenarsoy üniversite eğitimine öncelikle Trakya Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı bölümünde başlamış, 2008 yılında başarıyla tamamlamıştır. Daha sonra da Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde iç mimari lisans eğitimine başlayarak, eğitimini 3 yılda üstün başarıyla 2013 yılında tamamlamıştır.

 Şenarsoy, Atv, Vatan TV ve Vatan Gazetesi gibi basın yayın kurumlarında çeşitli görevlerde çalışmış, iç mimari eğitimi sonrası, tutkusu olan ve asıl yapmak istediği iç mimarlık mesleğine geçiş yapmıştır. Çeşitli mimarlık ofisleri ve kurumsal şirketlerde çalışan Şenarsoy bu dönemde; Tudors, Gülaylar Altın, Alaçatı Muhallebicisi gibi Türkiye’nin önemli kurumsal firmalarının proje tasarım ve şantiye uygulamalarında görev almıştır. Yine çalıştığı ofislerin bünyesinde Starbucks, Godiva gibi markaların projelerinin şantiye uygulama ve yönetimini gerçekleştirmiştir. Çeşitli mimarlık ofislerinde proje yöneticiliği yaptıktan sonra kendisine ait mimarlık ofisini kuran Şenarsoy, çeşitli ofis, cafe-bistro-bar, mücevher mağazaları projelerinde tasarım ve şantiye uygulaması ile anahtar teslimi projeler yapmıştır.

Şenarsoy, görsel sanat ağırlıklı eğitim ve iş deneyimlerini mimari bakış açısıyla birleştirerek iç mimaride özgün bir uygulama anlayışı kazanmıştır. Kurucusu olduğu Minimay Interiors iç mimarlık ofisinde halen mağaza, cafe-restoran, ofis, ev projelerinde tasarım-uygulama ve kişiye özel mobilya tasarım ve imalatı hizmeti vermektedir.